Akupunktura

działa przeciwbólowo, zwiększa ukrwienie, rozkurcza i przywraca sprawność ruchową

Akupunktura — to metoda leczenia praktykowana już w starożytności. Jej celem jest złagodzenie bólów i chorób Pacjenta poprzez nakłuwanie jego ciała specjalnymi igłami. Technika ta uznana została przez Światową Organizację Zdrowia za skuteczną oraz bezpieczną. Proces przygotowania do zabiegu akupunktury składa się ze wcześniejszej konsultacji z lekarzem oraz postawienia właściwej diagnozy.

Jak wygląda zabieg akupunktury?

W trakcie rozmowy z Pacjentem terapeuta ustala punkty akupunkturowe — czyli miejsce wkłucia igieł w zależności od dolegliwości, z jakimi boryka się PACJENT. Nie jest ono przypadkowe, gdyż według nauki, nasz organizm stanowi integralną całość i każde choroby, bóle oraz schorzenia, wymagają innych bodźców.

Zabieg akupunktury wykonywany jest za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł przystosowanych właśnie do tej terapii. Są one wykonane ze stali nierdzewnej, a ich ilość zależna jest od bodźców wpływających na konkretną potrzebę zdrowotną — może to być od kilku do nawet kilkudziesięciu igieł.

W zależności od ustaleń z lekarzem Pacjent układa się na plecach, brzuchu lub na boku. Podczas wkłuwania igieł, nie odczuwa się bólu. Zabieg akupunktury trwa około 30 minut. Zalecane jest jego powtarzanie w zależności od ustaleń z lekarzem — średnio 10-15 razy w ciągu 3-6 miesięcy. Dopiero po regularnej terapii można dostrzec znaczące zmiany w stanie zdrowia Pacjenta.

Na co pomaga akupunktura?

Ostre i przewlekłe zespoły bólowe — ból kręgosłupa, rwa kulszowa, zespół bolesnego barku, zespół cieśni nadgarstka, migrena, neuralgia, fibromialgia, bóle stawowo-mięśniowe i inne.

 • Zespół chronicznego zmęczenia.
 • Zespół kruchości u osób starszych.
 • Stany obniżonej odporności.
 • Zaburzenia spowodowane długotrwałym stresem, depresją, nerwicą, brakiem snu.
 • Choroby neurologiczne — stwardnienie rozsiane, porażenie nerwu twarzowego, zanik nerwu wzrokowego, polineuropatia.
 • Pozbycie się nałogu palenia oraz łagodzenie objawów po odstawieniu papierosów.

Wiele osób decyduje się także na zabieg akupunktury z uwagi na zauważone u siebie zaburzenia równowagi hormonalnej bądź spadek witalności organizmu. Mowa tu między innymi o takich dolegliwościach jak:

 • zaburzenia miesiączkowania,
 • bolesne miesiączkowanie,
 • niskie libido,
 • problemy ze wzwodem,
 • przedwczesny wytrysk,
 • niepłodność.

Dlaczego akupunktura jest taka skuteczna?

Akupunktura oparta jest na mechanizmie złożonym i wielotorowym. Jej celem, poprzez naruszenie odpowiedniego bodźca, jest przekazanie do mózgu informacji o konieczności uwolnienia silnych substancji o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym. Tym sposobem po zabiegu czujemy się jak po przyjęciu lekarstwa.

Dodatkowo akupunktura podnosi próg bólu, dlatego w przyszłości Twój mózg będzie zupełnie inaczej reagował na podobne problemy zdrowotne — ból stanie się znacznie mniej odczuwalny. Po zabiegu rozszerzone zostają naczynia krwionośne, przez co poprawia się ich przepuszczalność i ukrwienie. Akupunktura rozluźnia także mięśnie, dlatego wychodząc z gabinetu, można poczuć się jak po masażu.

Gdzie można wykonać zabieg akupunktury?

Ze względu na swoją popularność, akupunktura wykonywana jest w wielu klinikach i szpitalach na całym świecie. Serdecznie polecamy umówić się na wizytę do naszego gabinetu w Siedlcach. Nasz lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad z Pacjentem, na podstawie którego dobierze odpowiednią strategię terapii. Dzięki zabiegom akupunktury można nieinwazyjnie złagodzić, a nawet zlikwidować niektóre z dolegliwości — rezygnując tym samym ze szkodliwych leków.

Lekarz

Galeria