Innowacyjna alternatywa leczenia stulejki
Stulejka to stan, w którym napletkta nie można swobodnie odprowadzić poza rowek zażołędny. Jest to dość powszechny problem u niemowląt i małych chłopców, ale może również dotyczyć dorosłych mężczyzn.
Stulejka może być wrodzona lub nabyta. Przyczyną stulejki nabytej bywa zwykle niewłaściwa higiena części intymnych. Zaleganie zanieczyszczeń w tym miejscu wywołuje infekcje powodujące obkurczenie się i zmniejszanie elastyczności napletka – w efekcie nie można go skutecznie odprowadzić. Czasem stulejka stanowi konsekwencję cukrzycy, która również sprzyja zakażeniom bakteryjnym.
W przypadku podejrzenia stulejki wskazana jest wizyta u urologa, który oceni zmiany i – jeśli uzna to za wskazane – zaproponuje odpowiednie leczenie.
Zabieg stulejki, nazywany również obrzezaniem, to procedura chirurgiczna polegająca na usunięciu lub częściowym usunięciu zwężonego napletka, który uniemożliwia swobodne cofanie się napletka za żołądź prącia. Jest to stosunkowo rutynowa procedura, wykonywana zwykle przez urologa lub chirurga w warunkach klinicznych.
Stapler - innowacyjna alternatywa leczenia stulejki
Stapler zwany również anastomatem, to przyrząd chirurgiczny służący do wykonywania innowacyjnych procedur operacyjnych. Średnica urządzenia dobierana jest indywidualnie do warunków anatomicznych Pacjenta.
Cięcie oraz zszywanie wykonywane są przez anastomat wywołuje minimalne krwawienie. Zabieg może mieć charakter plastyki bądź obrzezania. Plastyka polega na poszerzeniu ujścia napletka poprzez specjalne nacięcia wzdłuż prącia, które należy potem zszyć. Jest to rozwiązanie mniej inwazyjne od obrzezania, jednakże obarczone pewnym ryzykiem nawrotu problemu. Alternatywną opcją jest obrzezanie, czyli częściowe lub całkowite usunięcie napletka.
Zabieg usunięcia stulejki jest bezbolesny. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.
Zalety obrzezania staplerem to:
- krótszy czas zabiegu,
- bardziej precyzyjne cięcie,
- mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań,
- automatyczne szycie rany z pomocą specjalnych zszywek, które ulegają samoczynnemu odpadnięciu po zagojeniu,
- bardziej estetyczny / kosmetyczny efekt cięcia.
Przeciwwskazaniem leczenia stulejki STAPLEREM mogą być deformacja napletka lub żołędzia, zakażenie, nowotwór, cukrzyca, problemy z krzepnięciem krwi. Jak każda interwencja chirurgiczna, także obrzezanie anastomatem może, w niektórych przypadkach powodować powikłania.
W naszej poradni leczeniem zabiegowo-operacyjnym, oraz konsultacjami zajmują się:
Mimo zaawansowanej technologii indywidualne podejście do każdego Pacjenta jest kluczowe, a konsultacja z doświadczonym specjalistą pozwoli dostosować metodę leczenia do konkretnych potrzeb Pacjenta. Zapraszamy na konsultacje do naszej poradni urologicznej, zapisów mogą Państwo dokonać telefonicznie lub stacjonarnie. Zachęcamy również do przejrzenia naszej pełnej oferty.