Stulejka - Zabiegi urologiczne Siedlce

diagnozowanie i leczenie zabiegowe Siedlce

DEFINICJA STULEJKI

Stulejka jest schorzeniem wrodzonym lub nabytym i polega na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia (stulejka całkowita) lub utrudnia (stulejka częściowa) odprowadzenie napletka poza żołądź prącia zarówno we wzwodzie, jak i w stanie spoczynku. Za stulejkę uważa się również taki stan, w którym napletek udaje się odprowadzić do rowka zażołędnego, ale w trakcie erekcji powoduje to ucisk i ból lub widoczny jest na napletku po jego odprowadzeniu miejscowo blady, okrężny fragment, który przypomina pierścień. Nieleczona zaawansowana stulejka uniemożliwia współżycie, może również powodować nawrotowe stany zapalne, ostatecznie nawet może doprowadzić do zatrzymania moczu. Im później w takiej sytuacji chory zdecyduje się na zabieg obrzezania, tym bardziej zaawansowane mogą być zmiany zapalne, które następnie wpływają na gorszy efekt kosmetyczny po zabiegu. Dodatkowo długotrwała stulejka jest czynnikiem ryzyka wystąpienia raka prącia. O tym, czym jest stulejka, jak ją diagnozować oraz jak wygląda sam zabieg przedstawiLek. Monika Kuca

OBRZEZANIE - ZABIEG SIEDLCE

Operacja obrzezania jest niewielkim zabiegiem urologicznym. Zabieg ten wykonywany jest przeważnie w znieczuleniu miejscowym. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa dotyk, ale nie ból w operowanej okolicy. Następnie wycinany jest nadmiar napletka, a ilość wyciętego napletka zależy od typu obrzezania. Standardowo stosuje się szwy wchłanialne, które rozpuszczają się i samoistnie wypadają po 3–4 tygodniach. Dzięki temu nie ma potrzeby ich usuwania. Czas operacji wynosi około 30-60 minut.

TYPY OBRZEZANIA

Rodzaje obrzezania różnią się od siebie w zależności od ilości pozostawionej skóry oraz miejscem nacięcia (tj. miejscem, w którym będzie widoczna blizna). i tak, gdy blizna jest położona blisko żołędzi, mówi się o obrzezaniu typu low. Jeśli blizna znajduje się daleko od żołędzi, wówczas obrzezanie określa się jako high. W zależności od ilości skóry, która zostaje wycięta, obrzezanie dzielimy na typ loose (luźne) lub tight (ciasne)
- obrzezanie High and Loose - blizna jest obecna w dużej odległości od żołędzi, a ilość pozostawionej skóry umożliwia jej przesuwanie podczas wzwodu, natomiast w spoczynku żołądź pozostaje fragmentarycznie zakryta.
- obrzezanie High and Tight - blizna jest obecna w dużej odległości od żołędzi, a wycięcie większej ilości skóry sprawia, że żołądź podczas spoczynku jest całkowicie odsłonięta.
- obrzezanie Low and Loose - blizna położona jest blisko żołędzi, a niewielki fragment wyciętej skóry pozwala na jej przesuwanie podczas wzwodu, natomiast w spoczynku żołądź pozostaje fragmentarycznie zakryta.
- obrzezanie Low and Tight - blizna położona jest blisko żołędzi, a wycięcie większej ilości skóry sprawia, że żołądź podczas spoczynku jest całkowicie odsłonięta.

Wybór określonego typu obrzezania powinien być indywidualnie dostosowany do Pacjenta – zależy od preferencji samego Pacjenta, ale również od stanu miejscowego napletka – np. zaawansowania zmian pozapalnych itp.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

W trakcie kwalifikacji do zabiegu ważne jest aby chory udzielił lekarzowi rzetelnych informacji na temat przewlekle stosowanych leków oraz możliwych uczuleń na leki, w tym środki znieczulające (np.Lignokaina). W przypadku leczenia lekami mającymi wpływ na krzepnięcie krwi – takimi jak: Acenocumarol, Xarelto, Warfin, Pradaxa, Eligis konieczna jest modyfikacja leczenia – t.j odstawienie doustnych leków przeciwkrzepliwych i zastąpienie ich lekami z grupy heparyn drobnocząsteczkowych, stosowanych podskórnie. Z racji na zastosowanie miejscowego znieczulenia, chory w dzień zabiegu nie musi pozostawać na czczo. Przed planowym zabiegiem wskazane jest usunięcie owłosienia z okolic intymnych. Niezmiernie ważna jest również dokładna higiena całego ciała, a w szczególności okolicy operowanej. Przed samym zabiegiem konieczne jest całkowite usunięcie biżuterii - kolczyki, łańcuszki, pierścionki itp.

PO ZABIEGU

Często Pacjenci kwalifikowani do obrzezania obawiają o przebieg okresu pozabiegowego. Po obrzezaniu możliwe jest wystąpienie dolegliwości bólowych, jak również zasinienia okolicy operowanej oraz wystąpienia krwiaków podskórnych. Zazwyczaj dolegliwości bólowe w operowanej okolicy są miernie nasilone i nie wymagają stosowania leków przeciwbólowych w okresie pozabiegowym. Żołądź przez kilka tygodni może być opuchnięta i bardziej wrażliwa na dotyk, ale objawy te stopniowo ustępują samoistnie w ciągu 4-6 tygodni. Zasinienie skóry prącia oraz krwiaki podskórne również ustępują samoistnie i nie wymagają dodatkowych interwencji.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Po zabiegu zalecana jest codziennie higiena miejsca operowanego. Przez kilka dni po umyciu mydłem okolicy operowanej, należy odkazić ją za pomocą preparatu np. Octenispet i pozostawić do wyschnięcia. Następnie wskazane jest założenie czystego, jałowego opatrunku. W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu chorzy proszeni są o utrzymywanie prącia w pozycji pionowej (tj. ułożenie prącia na podbrzuszu pod bielizną) co zmniejsza obrzęk rany i przyspiesza proces gojenia. W okresie około tygodnia po zabiegu obrzezania zalecany jest oszczędzający tryb życia, a szczególnie unikanie ciężkiego wysiłku fizycznego. Również bardzo istotne jest unikanie aktywności seksualnej oraz kąpieli w wodach stojących(wanna, basen, jezioro) do momentu całkowitego zagojenia rany pooperacyjnej.

Nasza poradnia urologiczna zapewnia wysoki komfort swoim Pacjentom – zatrudnieni w niej urolodzy zrobią wszystko, aby zdiagnozować daną przypadłość, a następnie rozpocząć skuteczne leczenie. Nasza Klinika zlokalizowana jest w centrum Siedlec. Zabiegi urologiczne wykonujemy prywatnie. Po ich przeprowadzeniu nasi Pacjenci odpoczywają w komfortowych pokojach pooperacyjnych, znajdując się pod opieką lekarzy, a także pielęgniarek. Wybór odpowiedniego urologa a w tym powierzenie mu wykonanie zabiegu, to trudne zadanie. Udając się na wizytę prywatnie, można liczyć na to, że operacja w ramach chirurgii jednego dnia zostanie przeprowadzona w krótkim czasie, bez konieczności czekania na nią miesiącami. Zapraszamy na konsultację, która rozpocznie się od wywiadu z Pacjentem, a następnie ustalone zostaną dalsze etapy leczenia.

Zapraszamy na konsultacje do naszej poradni urologicznej, zapisów mogą Państwo dokonać telefonicznie lub stacjonarnie. Zachęcamy również do przejrzenia naszej pełnej oferty.

Galeria

Zawodowy rozwój naszego zespołu

Zawodowy rozwój naszego zespołu

Fellow of the European Board of Urology

więcej
Terapia popromiennego zapalenia pęcherza moczowego

Terapia popromiennego zapalenia pęcherza moczowego

Wlewy z roztworu hialuronianu sodu i soli sodowej siarczanu chondroityny

więcej
Operacja Przepukliny

Operacja Przepukliny

Zabieg w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym

więcej
HISTEROSKOPIA

HISTEROSKOPIA

Diagnozowanie schorzeń macicy

więcej
Ganglion - twardy galaretowaty guzek

Ganglion - twardy galaretowaty guzek

Leczenie chirurgiczne

więcej
Chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej

Chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej

Zapewniamy dyskrecje, komfort i bezpieczeństwo

więcej
Zabieg stulejki z użyciem staplera

Zabieg stulejki z użyciem staplera

Innowacyjna alternatywa leczenia

więcej
Nowy Lekarz w zespole

Nowy Lekarz w zespole

lek. Mateusz Błoński - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

więcej
Walentynkowa Promocja

Walentynkowa Promocja

Z miłości do Siebie ...

więcej
Adenotonsillektomia Siedlce

Adenotonsillektomia Siedlce

usunięcie trzeciego migdała i przycięcie migdałków podniebiennych - prywatnie

więcej
LABIOPLASTYKA - plastyka warg sromowych

LABIOPLASTYKA - plastyka warg sromowych

ZABIEGI Z ZAKRESU GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ

więcej
Mikołaj w Klinice Niewiński

Mikołaj w Klinice Niewiński

więcej
Hydrodekompresja - nieoperacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka.

Hydrodekompresja - nieoperacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka.

Stosujemy nowatorską, alternatywną dla tradycyjnej chirurgii metodę leczenia cieśni nadgarstka.

więcej
Chirurgiczny lifting twarzy i szyi w znieczuleniu ogólnym

Chirurgiczny lifting twarzy i szyi w znieczuleniu ogólnym

zabieg pozwalający uzyskać redukcję nadmiaru skóry, wymodelować owal twarzy i usunąć podbródek

więcej
NOWA PORADNIA - Neonatologia

NOWA PORADNIA - Neonatologia

Z troski o Najmłodszych Pacjentów

więcej
Światowy Dzień Serca

Światowy Dzień Serca

Promowanie zdrowego trybu życia I edukacja w zakresie profilaktyki chorób serca.

więcej
Operacyjne leczenie żylaków odbytu

Operacyjne leczenie żylaków odbytu

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu

więcej
Światowy Dzień Walki z Rakiem Prostaty

Światowy Dzień Walki z Rakiem Prostaty

Obchodzony 15 września każdego roku, ma na celu zwiększenie świadomości na temat raka prostaty i promowanie profilaktyki oraz wczesnego wykrywania tej choroby.

więcej
Nowa poradnia już od września - NEFROLOGIA

Nowa poradnia już od września - NEFROLOGIA

Dziedzina medycyny specjalizująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób nerek i układu moczowego

więcej
Otoplastyka - korekta uszu

Otoplastyka - korekta uszu

Zabiegi chirurgiczne z zakresu medycyny estetycznej w Siedlcach.

więcej
Implantacja wszywki alkoholowej

Implantacja wszywki alkoholowej

Implantacja, znana potocznie pod nazwą wszywki alkoholowej, jest doskonałym sposobem na uwolnienie się od uzależnienia od alkoholu.

więcej
Chirurgiczny Lifting Szyi

Chirurgiczny Lifting Szyi

Medycyna estetyczna w Siedlcach.

więcej
Histeroskopia zabiegowa

Histeroskopia zabiegowa

Prywatne zabiegi ginekologiczne w Siedlcach.

więcej
Plastyka Przegrody Nosa

Plastyka Przegrody Nosa

Prywatne zabiegi laryngologiczne dzieci i dorosłych w Siedlcach.

więcej
Międzynarodowy Dzień Celiakii

Międzynarodowy Dzień Celiakii

Twoje dziecko nie toleruje glutenu? Przyczyną może być celiakia. Dowiedz się, na czym polega i jak możesz pomóc dziecku.

więcej
Osocze bogatopłytkowe w ortopedii Siedlce

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii Siedlce

diagnozowanie i leczenie zabiegowe Siedlce

więcej
Plastyka krótkiego wędzidełka – Zabiegi urologiczne Siedlce

Plastyka krótkiego wędzidełka – Zabiegi urologiczne Siedlce

diagnozowanie i leczenie zabiegowe Siedlce

więcej
Gastroenterolog Dziecięcy Siedlce

Gastroenterolog Dziecięcy Siedlce

diagnozowanie dzieci i niemowląt

więcej
Stulejka - Zabiegi urologiczne Siedlce

Stulejka - Zabiegi urologiczne Siedlce

diagnozowanie i leczenie zabiegowe Siedlce

więcej
Neurolog Dziecięcy Siedlce

Neurolog Dziecięcy Siedlce

diagnozowanie dzieci i niemowląt

więcej
Światowy Dzień Walki Z Rakiem

Światowy Dzień Walki Z Rakiem

badania profilaktyczne

więcej
Przepuklina u dzieci

Przepuklina u dzieci

diagnozowanie i leczenie Siedlce

więcej
Moc serdecznych życzeń

Moc serdecznych życzeń

więcej
Sezon na infekcje u dzieci

Sezon na infekcje u dzieci

diagnozowanie dzieci i niemowląt

więcej
Czym jest endometrium

Czym jest endometrium

diagnozowanie i leczenie Siedlce

więcej
Rak prostaty

Rak prostaty

diagnozowanie i leczenie operacyjne Siedlce

więcej
Skleroterapia Siedlce

Skleroterapia Siedlce

leczenie żylaków kończyn dolnych

więcej
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

USG piersi i badania palpacyjne

więcej
Światowy Dzień Zakrzepicy

Światowy Dzień Zakrzepicy

ryzyko powstania zakrzepicy

więcej
Ultrasonografia dopplerowska w diagnostyce naczyń żylnych

Ultrasonografia dopplerowska w diagnostyce naczyń żylnych

badania USG prywatnie Siedlce

więcej
Poradnia ginekologiczna

Poradnia ginekologiczna

ginekologia na najwyższym poziomie

więcej
Wkładka wewnątrzmaciczna - MIRENA

Wkładka wewnątrzmaciczna - MIRENA

odwracalne metody antykoncepcji

więcej
Zabieg frenulotomii - podcięcie wędzidełka

Zabieg frenulotomii - podcięcie wędzidełka

zabiegi chirurgiczne dzieci i niemowląt

więcej
Znieczulenie ogólne w stomatologii

Znieczulenie ogólne w stomatologii

kompleksowe leczenie uzębienia, łącząc pracę specjalistów chirurgii oraz dentystów zachowawczych

więcej
Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka

diagnozowanie i leczenie operacyjne

więcej
Cytologia płynna LBC

Cytologia płynna LBC

badanie nowej generacji

więcej
Kolagen na stawy

Kolagen na stawy

skuteczna alternatywna dla sterydów i osocza bogatopłytkowego

więcej
Blokady okołostawowe i dostawowe

Blokady okołostawowe i dostawowe

skuteczne leczenie i komfort Pacjenta

więcej
Przezcewkowa elektroresekcja prostaty – TURP

Przezcewkowa elektroresekcja prostaty – TURP

chirurgiczne leczenie przerostu stercza

więcej
Zabieg stulejki i krótkiego wędzidełka

Zabieg stulejki i krótkiego wędzidełka

zabiegi chirurgicznej u najmłodszych Pacjentów

więcej
Podcięcie chirurgiczne wędzidełka języka

Podcięcie chirurgiczne wędzidełka języka

Skuteczne leczenie i komfort Pacjenta

więcej
Iniekcje Kolagenowe - leczenie bruksizmu

Iniekcje Kolagenowe - leczenie bruksizmu

Preparat wstrzykiwany jest w mięśnie twarzy i szyi.

więcej
USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej

diagnozowanie dorosłych, dzieci i niemowląt

więcej
USG Doppler tętnic domózgowych

USG Doppler tętnic domózgowych

wykrywa nieprawidłowości w zakresie tętnic prowadzących krew do mózgu

więcej
Choroby tarczycy: Hashimoto i Gravesa

Choroby tarczycy: Hashimoto i Gravesa

choroby autoimmunologiczne

więcej
Zatrudnimy Rejestratorkę Medyczną

Zatrudnimy Rejestratorkę Medyczną

więcej
Kwas hialuronowy na stawy

Kwas hialuronowy na stawy

naturalny preparat podawany dostawowo, który wykazuje bezpośrednie działanie na maź stawową i chrząstkę stawową

więcej
Echo Serca - wszystko, co musisz wiedzieć o badaniu

Echo Serca - wszystko, co musisz wiedzieć o badaniu

ocena struktur mięśnia sercowego

więcej
Endodoncja - leczenie z użyciem mikroskopu

Endodoncja - leczenie z użyciem mikroskopu

diagnozowanie i leczenie miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych

więcej
Pakiet Zdrowia Dla Mamy

Pakiet Zdrowia Dla Mamy

Bo zdrowa mama to szczęśliwe dzieci.

więcej
USG Tarczycy - fachowość i krótki czas oczekiwania na badanie

USG Tarczycy - fachowość i krótki czas oczekiwania na badanie

Diagnoza zaburzeń tarczycy oraz ocena wielkości, kształtu i struktur

więcej
Akupunktura - uzupełnienie terapii w dolegliwościach bólowych głowy i kręgosłupa

Akupunktura - uzupełnienie terapii w dolegliwościach bólowych głowy i kręgosłupa

Ma działanie przeciwbólowe, zwiększa ukrwienie, rozkurcza i przywraca normalną sprawność ruchową

więcej
Blepharoplastyka - ciesz się pięknym spojrzeniem

Blepharoplastyka - ciesz się pięknym spojrzeniem

Odmładzania Okolic Oczu

więcej
Cytologia - badanie bezcenne dla zdrowia każdej kobiet

Cytologia - badanie bezcenne dla zdrowia każdej kobiet

Cytologiczne może uratować Twoje życie! Badaj się regularnie

więcej
Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym

Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym

Skuteczne leczenie i maksymalny komfort Pacjenta

więcej
Ultrasonograf Philips Affiniti 70 - pewna diagnostyka

Ultrasonograf Philips Affiniti 70 - pewna diagnostyka

Wyjątkowe połączenie wysokich parametrów i znakomitej jakości obrazu

więcej
Operacje urologiczne - usunięcie guza pęcherza moczowego

Operacje urologiczne - usunięcie guza pęcherza moczowego

Prywatne zabiegi urologiczne w Siedlcach

więcej
Lampa szczelinowa - przyrząd pozwalający na badanie struktur oka takich jak: powieka, twardówka, spojówka, siatkówka ,tęczówka, soczewka i rogówka.

Lampa szczelinowa - przyrząd pozwalający na badanie struktur oka takich jak: powieka, twardówka, spojówka, siatkówka ,tęczówka, soczewka i rogówka.

Specjalistyczny przyrząd medyczny pozwalający na badanie struktur oka

więcej
Tor wizyjny - system do wizualizacji endoskopowej oraz operacji endourologicznych rozrostu prostaty i nowotworów pęcherza moczowego

Tor wizyjny - system do wizualizacji endoskopowej oraz operacji endourologicznych rozrostu prostaty i nowotworów pęcherza moczowego

Zalety systemu i metody operowania

więcej
USG Samsung HS40 - precyzja w diagnostyce

USG Samsung HS40 - precyzja w diagnostyce

Nowoczesne funkcje zapewniające efektywną diagnostykę

więcej
Znieczulenie ogólne dzieci i dorosłych

Znieczulenie ogólne dzieci i dorosłych

Najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości opieki

więcej